Mottom Loiusa Kleina bolo a stále je, že neexistuje niečo ako “malý” liek. Podľa neho by všetky lieky mali mať rovnaký status. Jeho záujem o rozšírenie našej materie mediky a zameranie sa na menej známe lieky bolo začiatkom skutočnej cesty za objavmi a krásnymi prípadmi pacientov. Rozvoj homeopatickej materie mediky je veľká vec, ale mať veľa možností môže byť pre niekoho príliš náročné. Ako sa vysporiadať so všetkými tými možnosťami a vybrať si tú najlepšiu? "To je presne to, čo učím. Teším sa na praktické vysvetlenia a na to ako sa podelím o svoje poznatky, aby ste mohli mať rovnako fantastické výsledky vo svojej praxi." 

Louis Klein pripravil pre nás zaujímavé a veľmi užitočné témy. Reč bude o minerálnych, rastlinných aj živočíšnych liekov. Tešiť sa môžeme na esencie jednotlivých orchideí, čeľade Poaceae a Solanaceae, nové vzťahy medzi miazmami a štádiami periodickej tabuľky či priame predpisovanie minerálnych liekov. 

V malebnom prostredí historickej Levoče sa v dňoch 6.-9.júla 2017 konala letná škola homeopatie. Prednášala  Dr. Oľga Fatula z Moskvy, uznávaná odborníčka na živočíšnu ríšu. Atraktívna téma zvierat pritiahla účastníkov a homeopatov z Čiech, Poľska a Slovenska, ktorí sa zišli v hojnom počte a v družnej slovanskej atmosfére strávili spolu štyri inšpiratívne dni.

Slovenská komora homeopatov pripravila v spolupráci so SAKH na obdobie 2017 - 2018 zahraničné semináre popredných svetových homeopatov.