Čoraz viac poľnohospodárov sa uchyľuje k homeopatickému liečeniu hospodárskych zvierat. Jedným z dôvodov je aj fakt, že pomocou veterinárnej homeopatie sa často dosahujú rovnaké výsledky ako v konvenčnej medicíne. Zvieratá sa rýchlejšie zotavujú a sú menej náchylné na choroby.

V mnohých mníchovských nemocniciach je spolupráca konvenčnej medicíny s homeopatiou bežnou realitou a spoločne dosahujú značné výsledky. Homeopatia sa tu používa najviac na detských klinikách a onkológii. Doktorka Sigrid Kruseová vedie špeciálny tím štyroch lekárov na detskej klinike univerzitnej nemocnice v Mníchove.

Už po trinásty krát usporiada svetová homeopatická organizácia WHAO v dňoch 10.-16.apríla týždeň povedomia o homeopatii. Homeopati na celom svete vrátane Slovenska budú tento krát informovať verejnosť o efektívnej, rýchlej a bezpečnej homeopatickej liečbe pre starších ľudí a dôchodcov.

Uchovajme účinnosť antibiotík / Európsky deň zvyšovania povedomia o antibiotikách

18. novembra si každoročne pripomíname Európsky deň zvyšovania povedomia o antibiotikách. Svetová zdravotnícka organizácia, Spojené národy a ďalšie organizácie vyzývajú k uvedomeniu si ohrozenia verejného zdravia prostredníctvom antibiotickej rezistencie a zároveň upozorňujú na dôležitosť rozvážneho používania antibiotík.

HOMEOPATIKA - léčba, o které se raději příliš nemluví

V Mníchove sa však homeopatii nikto nediví a v tamojších nemocniciach sa používa často. Najviac na detských klinikách a onkológii. Doktorka Sigrid Kruseová vedie špeciálny tím štyroch lekárov na detskej klinike univerzitnej nemocnice v Mníchove.