Ešte väčšou záhadou je, prečo vedci pokračujú v popieraní jej účinnosti aj napriek narastajúcim dôkazom, že homeopatia je účinná.  

Bola som oddanou vedkyňou, ktorá sa práve chystala na doktorát v neurovede, keď ma homeopatia z ničoho nič „zdvihla zo stoličky“.

Veda je mojou vášňou od mojich 11 rokov, kedy som začala študovať biológiu u pána Hopkinsona. Keď som mala 21 rokov, bola som na jednej párty, ktorá zmenila chod môjho života. Vtedy som o homeopatii ešte nič netušila. Myšlienka, že jedného dňa by som sa stala homeopatkou sa mi zdala prinajmenšom smiešna.  

Mnohí uznávaní hudobní géniovia, umelci, politici i vedci 19. a 20.storočia využívali liečebné prínosy homeopatie a obhajovali jej účinnosť. Existuje o tom množstvo písomných podkladov, na základe ktorých napísal známy americký homeopat Dana Ullman knihu The Homeopatic Revolution. Zaznievajú v nej mená ako J.W.Goethe, M.Twain, Gabriel G.Marquez, N.Paganini, F.Chopin, L.Beethoven, R.Wagner, Tina Turner, Annie Lennox, Tony Blair a mnoho ďalších osobností.

„Myslím si, že ľudia neakceptujú princípy homeopatie kvôli svojej nevedomosti. Avšak v prípade, ak  ide o ľudské životy, je nevedomosť zločinom. Ak je človek otvorený a má k dispozícii informácie o homeopatii, nemal by ich odmietnuť. Nemá inú možnosť. Aj ja som sa musel stať prívržencom homeopatie potom, čo som bol s týmito informáciami konfrontovaný. Nemal som na výber, pokiaľ som chcel zostať aj naďalej čestným človekom. ... Pravda musí byť vyjsť najavo, niet inej možnosti.“

––Sir John Weir, lekár kráľa Juraja VI a štyroch generácií britských monarchov.

Drahý darca!

 

Tešíme sa, že si rozhodol takýmto spôsobom podporiť homeopatiu na Slovensku a veľmi pekne ďakujeme za tvoj dar!

 

Srdečne pozdravujeme,

tím Slovenskej komory homeopatov