Dr. Hansueli Albonico je lekár vo Švajčiarsku, krajine, ktorá zakotvila zdravotnú diverzitu v systéme zdravotnej starostlivosti. DZVhÄ požiadala o rozhovor s predsedom Únie švajčiarskych lekárskych organizácií komplementárnej medicíny o míľniku, ktorý sa dosiahol vo Švajčiarsku v komplementárnej medicíne.

Pán Albonico, 16. jún 2017 bol dôležitý deň pre komplementárnu medicínu vo Švajčiarsku. Čo sa stalo?

Veľmi nás teší, že vo Švajčiarsku sa dosiahol ďalší pokrok v implementácii našej populárnej iniciatívy "Áno pre komplementárnu medicínu". Popri antropozofickej medicíne, tradičnej čínskej medicíne a fytoterapii je sa aj klasická homeopatia stala jednou z lekárskych disciplín vo Švajčiarsku. Dňa 16. júna 2017 Federálna rada rozhodla, že tieto štyri komplementárne lekárske metódy by mali byť určite zahrnuté do základného zdravotného poistenia Švajčiarska.

Homeopatia sa do ruského Petrohradu dostala v dvadsiatych rokoch 19. storočia prostredníctvom doktora Adama, ktorý bol známym Hahnemanna a viedol s ním korešpondenciu. Medzi prvých lekárov praktizujúcich homeopatiu patrili aj Dr. Šering a Dr. Bižel, ktorí tiež prekladali Hahnemannove práce do ruštiny.

 

V druhom rozhovore homeopatie bez hraníc Manon Bruins- Maathuis pomocou internetu a webcamery navštevuje homeopatov na celom svete. Tentokrát zašla do Teheránu, hlavného mesta Iránu, k lekárovi - homeopatovi Aghanoor Sadeghimu.

PRÍRODA NÚTI AUSTRÁLČANOV K VZÁJOMNEJ POMOCI.

V homeopatii bez hraníc Manon Bruins-Maathuis pomocou internetu a webcamery navštevuje homeopatov po celom svete. Tentokrát je na návšteve u Patricie Hatherly v austrálskom štáte Queensland, ktorý bol postihnutý záplavami.

V homeopatii bez hraníc Manon Bruins-Maathuis pomocou internetu a webcamery navštevuje homeopatov po celom svete. V prvom rozhovore je na návšteve v Izraely a rozpráva sa s homeopatkou - Rivka Klein-de Graaf, ktorá pracuje a žije v Modi'in ( Izrael).