• Najnovšie
  • Najčítanejšie

Počas týždňa homeopatie 2018 (World Homeopathy Awareness Week 2018 – WHAW) v dňoch 10. - 16. apríla informujú homeopati na celom svete verejnosť o efektívnej, rýchlej a bezpečnej starostlivosti v období počas tehotenstva a pôrodu.

Homeopatia je určená pre všetky vekové kategórie a štádiá života. Je to veľmi prirodzený a šetrný spôsob podpory zdravia.

Bezpečná a jemná homeopatia je voľbou tehotných žien na celom svete už viac ako 200 rokov. Pomáha udržať matky a bábätká zdravé. Taktiež pomáha zmierniť alebo úplne odvrátiť bežné problémy pred, počas a po pôrode. Využívajúc prirodzené telesné procesy pôsobia homeopatiká v harmónii s telom. Zároveň každé zlepšenie vášho vlastného zdravotného stavu prinesie osoh aj vášmu bábätku.

Mnohé budúce matky sa nechcú počas tehotenstva liečiť konvenčnou medicínou. Keďže homeopatiká obsahujú minimálne dávky pôvodnej látky, zabráni sa nežiaducim vedľajším účinkom. Preto je používanie homeopatík vhodnou alternatívou počas tehotenstva alebo pri liečbe novorodencov. Homeopatiká pomáhajú zmierniť nepríjemné symptómy rozličných chorobných stavov pred a počas tehotenstva, počas pôrodu a v období po pôrode. Tieto lieky je možné použiť tak pre matku, ako aj pre dieťa.

K ťažkostiam, pri ktorých možno homeopatiu úspešne indikovať, patria nevoľnosť, bolesti a nestabilita panvy, zápcha, kŕčové žily a hemoroidy, pôrodné a popôrodné bolesti, bolesti hlavy, lochie, zápal prsníkov, problémy pri dojčení, koliky, reflux a zápaly u novorodencov alebo nervozita u otca.

Vždy sa odporúča vyhľadať kvalifikovaného homeopata. Ten vám na základe celostného prístupu odporučí individualizované homeopatikum.

Prečítajte si tiež: